De Europese lidstaten hebben een akkoord bereikt over hun standpunt ten aanzien van het voorstel van de Europese Commissie over regulering van New Genomic Techniques (NGT).
Al in juli 2023 is het voorstel van de Europese Commissie ten aanzien van de regulering van New Genomic Techniques gepubliceerd. Sindsdien hebben de Europese lidstaten veelvuldig, en onder meerdere voorzitters, vergaderd om tot een eigen standpunt te komen. Het is de huidige voorzitter, Polen, gelukt om een gekwalificeerde meerderheid te vinden, wat betekent dat de zogeheten triloog kan beginnen.
Plantum is zeer verheugd dat hiermee het NGT-dossier weer een stap verder is gekomen. De positieve en proactieve inzet van de Nederlandse overheid is hierbij van zeer grote waarde geweest.
Wat is aangenomen?
Een samenvatting van de aangenomen positie door de lidstaten is hier te vinden.
Wat is het verdere proces?
Deze laatste ontwikkeling betekent dat de lidstaten en het Europees Parlement, met deelname van de Europese Commissie, met elkaar gaan onderhandelen om tot een finaal compromisvoorstel te komen. Dat onderhandelingsproces wordt de triloog genoemd. Over het finale compromisvoorstel moet opnieuw gestemd worden door de lidstaten én het Europees Parlement. Het is onduidelijk hoe lang de triloog zal duren, hoewel Plantum natuurlijk hoopt dat deze ontwikkeling weer nieuwe vaart in het dossier brengt.
Gerelateerde artikelen
De octrooien paradox
Jennifer Delgado verdiepte zich voor haar studie Journalistiek in nieuwe gentechnieken (NGT’s) en de rol...
Lees meerGrasgids 2026 – De groene standaard voor elke vierkante meter
De Grasgids beschrijft de resultaten van het Cultuur- en Gebruikswaarde Onderzoek waarvan Plantum jaarlijks de…
Lees meerAanbevelende Rassenlijst 2026
De Aanbevelende Rassenlijst Akkerbouw en Veehouderij 2026 is gepubliceerd. Deze 101ste editie van de Aanbevelende…
Lees meer


