Op maandag 25 november bracht minister Femke Wiersma van Landbouw, Visserij, Voedselkwaliteit en Natuur (LVVN) een bezoek aan Meijer Potato in Rilland. Dit werkbezoek maakte deel uit van een bredere tour langs diverse bedrijven in Zeeland, waarbij de focus lag op regionale uitdagingen en innovatieve oplossingen binnen de agrarische sector.
Koploper in innovatie en duurzaamheid
Tijdens het bezoek werd het belang van de aardappelsector voor de Zeeuwse landbouw en economie benadrukt. De sector werd geprezen als een koploper in innovatie en duurzaamheid, met een belangrijke rol in het ontwikkelen van oplossingen voor uitdagingen, zoals verzilting en droogte. Een van de aandachtspunten was de inzet van nieuwe genomische technieken, zoals CRISPR-Cas, om aardappelrassen te ontwikkelen die beter bestand zijn tegen zoute omstandigheden, droogte en ziekten. Deze technologieën maken het mogelijk om sneller en preciezer gewassen te verbeteren, met minder afhankelijkheid van gewasbeschermingsmiddelen, stikstof en zoet water.
Vooruitstrevende technologieën
Directeur Meijer Potato, Erika den Daas, liet tijdens een rondleiding zien hoe zij inzetten op vooruitstrevende technologieën, waaronder robotisering, en de teelt van aardappelrassen die bestand zijn tegen zoute omstandigheden. Deze innovaties zijn van groot belang voor Zeeland, waar de landbouw steeds meer wordt geconfronteerd met de gevolgen van klimaatverandering, zoals droogte en toenemende verzilting van landbouwgrond.
Het werkbezoek onderstreepte de noodzaak van samenwerking tussen overheid, wetenschap en het bedrijfsleven om de landbouwsector te ondersteunen bij complexe vraagstukken. Het bezoek aan Meijer Potato maakte duidelijk hoe innovatie en duurzaamheid hand in hand gaan om zowel de lokale economie te versterken als bij te dragen aan de wereldwijde voedselvoorziening.
Gerelateerde artikelen
Let op hoger BTW in 2025
Per 1 januari 2025 geldt het hoge btw-tarief van 21 procent voor land- en tuinbouwzaden,...
Lees meerR&D Top 30 met hoge noteringen voor Rijk Zwaan en Enza Zaden
Rijk Zwaan en Enza Zaden scoren hoge noteringen in de R&D Top 30 en onderstrepen...
Lees meerEuropese Commissie Von der Leyen II gaat aan de slag
De nieuwe Europese Commissie is officieel van start gegaan. Dit is het tweede kabinet onder...
Lees meer