Nieuwsbrief BO Akkerbouw april 2021 verschenen

16 | 04 | 2021

 

Nieuwsbrief BO Akkerbouw april 2021 verschenen

De nieuwsbrief van de Brancheorganisatie Akkerbouw april 2021 is hier  te lezen. De BO vraagt aan kennisinstellingen om projectideeën voor ontwikkeling en verspreiding van kennis voor akkerbouwers uiterlijk 2 mei a.s. in te dienen. De ideeën dienen aan te sluiten bij de meer dan 350 onderzoek wensen die akkerbouwers in de afgelopen periode hebben ingediend. Deze zijn gegroepeerd naar onderwerp: gewasbescherming, bodembeheer, biodiversiteit, teeltzaken, teeltsystemen, nieuwe teelten, energie, klimaat en verdienmodellen.

Ook worden weer diverse onderzoeken die met BO-financiering zijn uitgevoerd toegelicht. Zoals onderzoek naar effecten van gezamenlijk grondgebruik door akkerbouw en melkveehouderij, alternatieve virusbestrijding in aardappel, aanpak van trips in ui met natuurlijke vijanden en maatregelen om bodeminsecten en bodempathogenen te beheersen.

Verder worden akkerbouwers opgeroepen deel nemen aan een enquête over hun wensen voor een Duurzaam Praktijknetwerk Akkerbouw. Dit netwerk van ondernemersgroepen richt zich op het stimuleren van kennisontwikkeling en kennisverspreiding. Stimuland en BO Akkerbouw pakken dit samen op.

 

Plantum is lid van de BO Akkerbouw, de brancheorganisatie voor de Nederlandse akkerbouwketen.

Gerelateerde artikelen

Let op hoger BTW in 2025

Per 1 januari 2025 geldt het hoge btw-tarief van 21 procent voor land- en tuinbouwzaden,...

Lees meer

R&D Top 30 met hoge noteringen voor Rijk Zwaan en Enza Zaden

Rijk Zwaan en Enza Zaden scoren hoge noteringen in de R&D Top 30 en onderstrepen...

Lees meer

Europese Commissie Von der Leyen II gaat aan de slag

De nieuwe Europese Commissie is officieel van start gegaan. Dit is het tweede kabinet onder...

Lees meer

Meld je nu aan voor een plantum lidmaatschap